2nd Annual Monterey Beach Open: August 2-3, 2014

We would like to congratulation all of our Champions and Runner up teams at our 2nd Annual 2014 Monterey Beach Open

JUNIOR BOYS 18U DIVISION

First Place Boys 18u Division_Jackson McDonough and Christopher McDonough

1st Place: Jackson McDonough and Christopher McDonough

(Diable Valley Volleyball Club)

Second Place Boys 18u_Brecon Richards and Matt Hall

2nd Place: Brecon Richards and Matt Hall (Pacific Rim Volleyball Club)

JUNIOR BOYS 16U DIVISION

First Place Boys 16u Division_Nick Scheele and Max Husbands

1st Place:  Nick Scheele  and Max Husbands (Kamana Volleyball Club)

Second Place Boys 16u_Rahul Patel and Justin Miller

2nd Place:  Rahul Patel and Justin Miller (Kamana Volleyball Club)

JUNIOR GIRLS 18U DIVISION

First Place Girls 18u_Leah Stopper and Keona Stopper

1st Place: Keona Stopper and Leah Stopper (IMUA Beach Club)

Second Place Girls 18u_Kendra Lis and Veronica Lampreda

2nd Place: Kendra Lis and Veronica Lampreda (IMUA Beach Club)

JUNIOR GIRLS 16U DIVISION

First Place Girls 16u_Julia Scattini and Kameron Sutton

1st Place: Julia Scattini and Kameron Sutton (IMUA Beach Club)

Second Place Girls 16u_Camille Colon and Kate Lathos

2nd Place: Camille Colon and Kate Lathos (IMUA Beach Club)

JUNIOR GIRLS 14U DIVISION

First Place Girls 14u_Shania Sitko and Briana Ayala

1st Place: Shania Sitko and Briana Ayala (West Coast Volleyball Academy)

Second Place Girls 14u_Samantha Belucci and Jackie Pantane

2nd Place: Samantha Belucci and Jackie Pantane (IMUA Beach Club)

JUNIOR GIRLS 12U DIVISION

First Place Girls 12u_Logan Riggenbach and Alecia Beltran

1st Place: Alecia Beltran and Logan Riggenbach (IMUA Beach Club)

Second Place Girls 12u_Megan Lux & Ally Polverari

2nd Place: Ally Polyverari and Megan Lux (Vision Volleyball Club)

MEN’S A DIVISION

First Place Men's A_Andrew Gealy and James Cardenas

1st Place: Andrew Gealy and James Cardenas

Second Place Men's A_Israel Ricardez and Robert Quarles

2nd Place: Israel Ricardez and Robert Quarles

WOMEN’S A DIVISION

First Place Women's A_Veronica Companion and Kehau Stancil

1st Place: Kehau Stancil Schlick-Harris and Veronica Cortese-Companion

Second Place Women's A_Inanna Eshoo and Allison Leong

2nd Place: Inanna Eshoo and Allison Leong

WOMEN’S OPEN DIVISION

First Place Women's Open_Jana Monello and Kimberly Krouskoupf

1st Place: Jana Monello and Kimberly Krouskoupf

Second Place Women's Open_Jennifer Solm and Amber Walker

2nd Place: Jennifer Solm and Amber Walker

MEN’S OPEN DIVISION

First Place Men's Open_Todd Travis and Art Barron

1st Place: Art Barron and Todd Travis

Second Place Men's Open_Isaac Kneubuhl and Eyal Zimet

2nd Place: Isaac Kneubuhl and Eyal Zimet